יעדים מומלצים
איים ביוון
אזורים ביוון
הזמינו עצמאית
אטרקציות
יעדים פופולאריים
למטייל העצמאי
מידע והמלצות

האי טילוס יוון

דרכי הגעה ומלונות באי טילוס: הדרך היעילה והמהירה להגעה לטילוס היא בהפלגה מרודוס. לשם כך תצטרכו קודם כל להזמין טיסות לרודוס, עברו לעמוד הבא, טיסות לכל יעדי יוון. לאחר מכן קחו הפלגה מרודוס לטילוס, משך ההפלגה כשעתיים ומחירה כ-14 יורו לאדם לכיוון, עברו לעמוד כרטיסים להפלגות ביוון וכנסו לכפתור שיש עליו ציור של ספינה. מה שנותר זה להזמין מלון באי, עברו לעמוד מלונות בטילוס. אם אתם מעוניינים בעזרה החיפוש מלונות מומלצים בטילוס, ראו עמוד מלונות מומלצים ביוון. טילוס מקושר כאמור עם רודוס ועם האי סימי.

HPIM0091

האי היפה והנעים טילוס מרוחק רק 32 ק"מ מהחוף של רודוס, ישנם קווי הפלגה המגיעים לאי זה בעונת התיירות באופן יומי, מחוץ לעונת התיירות יש לבדוק הפלגות לטילוס באתרי המידע, ראו קישור בעמוד זה, האי טילוס הוא אי קטן המציע שקט ואופי יווני אמיתי כזה שכבר לא ניתן למצוא כלל ברודוס, באי גם חופים יפים מאד עם הרבה מפרצונים קטנים ובלתי מוכרים, שבילי הליכה נעימים, טברנות יווניות מצויינות של אוכל יווני משובח ובקיצור, אי יווני של ממש, מקום להרגיש את יוון הבלתי ממוסחרת, אם אתם בעניין, די קל להגיע אליו, טיסה לרודוס הפלגה קצרה והגעתם.

בירת האי העיירה ליבאדה היא מקום נעים ורגוע עם אופציות לינה טובות וזולות למדי, תוכלו למצוא דירת נופש קטנטונת עם מרפסת המשקיפה על הים ולאכול במספר טברנות מצויינות המצויות ברחובות הנפתלים שלאורך הרחוב הראשי [מאחוריו], למרות שמדובר באי יווני באי קיימת השפעה איטלקית רבה, תוכלו למצוא כאן מטעמים איטלקיים מסורתיים, איטלקים מסויימים מגיעים לאי טילוס בקביעות כבר עשרות שנים והוא הפך להיות מעוז איטלקי יודע.

מי שמחפש את האותנטיות האמיתית של טילוס ואת הניתוק המוחלט מהציביליזציה, יכול להגיע לבירת האי מאגלו חוריו, המסויידת בלבן בוהק עם בתים קטנים וסימטאות יווניות אופייניות עם גפנים המתפתלים בינהם, מקום מקסים אם כי אינו כולל את אופציית הים, חופי הים הטובים ביותר באיזור מאגלו חוריו מרוחקים כ 1-2 ק"מ משם ובינהם ניתן להגיע ל אגיוס אנטוניוס וחוף פלאקה.

Eristos beach
הוא החוף החולי היפה ביותר באי טילוס, חוף חולי מקסים על מי טורקיז ויפה הרבה יותר מחופיו של שכנו הגדול רודוס, ישראלים שחזרו מחוף זה משוכנעים שמצאו תחליף לסיני ראוי מאד לסיני וגם כאמור זול יחסית להגעה, טיסה קצרה לרודוס, הפלגה קצרה לטילוס וכאן נמצא התחליף לסיני, חוף חולי מקסים באיזור מדברי עם מלונות קטנים לצד החוף, מי צריך יותר מזה.

מסלולי הליכה
ניתן למצוא באי טילוס מספר מסלולי הליכה מקסימים ונוחים, שסומנו במיוחד עבור מטרה זו השבילים חלקם על המצוק או ההר וחלקם עובר בין כפרים יווניים קטנים, מטעי זיתים וגפנים ניתן לקבל חוברת כחולה ובה כל מסלולי הטיול הרגליים האפשריים בטילוס בלשכת המידע לתירים או באחת הסוכנויות המצויות בנמל האי livadia

אוכל בטילוס
כיאה לאיים פחות מתויירים, כאן תוכלו באמת לטעום מהמטבח היווני המסורתי, בנוסף למטבח היווני המסורתי האי טילוס מתברך בדגה מצויינת, הים שוקק דגים סביב טילוס ומרשתות הדייגים מגיעות לטברנות מדי יום, קלמרי טריים, שרימפס, דגים טריים, תמנונים וגם דגי חרב, בהחלט מקום טוב לאכול אוכל יווני טרי עם דגש על דגים ופירות ים.

השכרת רכב
באי מצויות שתי סוכנויות המאפשרות השכרה הן מצויות בנמל האי, קל מאד להשכור רכב ולהתנייד בטילוס, ניתן גם להשכיר טרקטורונים, אם כי כאן ישנן מספר אזהרות, חלק מהמטיילים מעוניינים לבצע את מסלולי ההליכה עם טרקטורון אלה שלא כל המסלולים מותאמים לכך, תוכלו לקבל עדכון על מה כן מתאים ומה לא מחברות ההשכרה בליבאדיה.

לינה בטילוס
טילוס אינו אי תיירותי, אך המלונות שלו בהחלט ברמה טובה פלוס והמחירים זולים בהחלט, כך תוכלו להרכיב בעצמכם חופשה מקסימה ביוון בכסף יחסית קטן, מדובר בעיקר על מלונות בוטיק קטנים קרובים או ממש על קו החוף, עם זאת מאחר ובאי אין הרבה אפשרויות לינה, חובה לבצע הזמנה מראש ולא מומלץ להסתמך רק על המזל, מספר ישראים שהאמינו שיהיה בסדר, ישנו שני לילות בשקי שינה מאולתרים לצד החוף בליבאדיה ולאחר מכן לקחו את המעבורת בחזרה לרודוס, ראו אפשרויות לינה ובצעו הזמנה מראש : לחצו כאן

חלק מהמידע והתמונות בעמוד זה מתוך אתר האי טילוס ביוון tilos.gr ראו גם את האי טינוס מחפשים עוד המלצה על אי קטן ומקסים וקל להגעה, ראו את עמוד האי אגיסטרי 


tilos

ראו עוד איים קרובים להגעה דרך רודוססימי | קאלימנוס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il