Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

כמה יעלה לנו?..

כמה תעלה לכם חופשה של שבוע ביוון היבשתית, כמה תעלה חופשה לשבוע באיי יוון, כמה עולה ארוחה בטברנה יוונית למשפחה? כמובן שלא ניתן לתת הערכה מדוייקת שכן כל משפחה עם הסטנדרטים שלה לחופשה או טיול ביוון, אבל מתוך ממוצעים ונסיון של שנים בתחום הנופש והטיולים ביוון, בנינו כאן מודל שיתן לכם פחות או יותר את העלויות של טיול או חופשה ממוצעת ביוון.

הבהרה והמלצה: אם אתם יכולים לדחות את הטיול או החופשה שלכם ליוון לחודשים ספטמבר ואוקטובר, אתם עשויים לחסוך כסף רב ובנוסף גם להנות מכמות קטנה יותר של תיירים ואווירה הרבה יותר נינוחה, כך ששיקלו אפשרות זו, היא זולה משמעותית מחופשה או טיול ליוון בחודשי השיא יולי אוגוסט, המחירים המשוערים המופיעים בעמוד זה הינם ללא טיסות, שימו לב שגם מחירי הטיסות ליוון בחודשים ספטמבר אוקטובר זולים משמעותית וצפי מזג האוויר ליוון השנה 2018 לחודשים אלה מצויין, ע"פ התחזית של השרות המטאורולוגי היווני אמור להיות חם מהממוצע השנתי שזה אומר שהקיץ יהיה ארוך יותר, מעולה עבורכם!

המלצה חשובה נוספת: מומלץ להגיע לייעוץ עם צוות הייעוץ שלנו, או לקחת כל ייעוץ מקצועי אחר, יש טיפים במהלך הייעוץ שיכולים לחסוך לכם הרבה מאד כסף. מדי שנה נוסעות מאות משפחות ליוון ללא ייעוץ ומבצעות טעויות שיכולות לעלות הרבה מאד כסף, מספיק טעות ניווט קלה ונסיעה מיותרת של 150 ק"מ בטווי שטח הררי [שזולל דלק] או בחירה של מלון במיקום בעייתי וכבר כל הטיול או החופשה הופכים להית מסובכים יותר ויקרים יותר. [ראו ייעוץ]

טיול משפחתי עצמאי לצפון יוון לשבוע ל-4 איש [צומרקה, כפרי זגוריה, מטאורה]
בטיול שכזה צריך לקחת בחשבון הוצאות רכב, דלק, מיסי כביש, ארוחות, מלונות ומעט פעילויות כמו ראפטינג או סנפלינג, צפי ההוצאה שלכם לשבוע טיול לצפון יוון ללא טיסות עשוי להגיע לטווח של  €2500 עד  €3000, תלוי מאד במלון שבחרתם ללון בו, משפחות מפונקות יכולות גם להגיע ל-3500-4000€ בשקט.
אז כמה לקחת בחשבון? 2500€ [ללא טיסות] כל אדם נוסף, הוסיפו עוד כ-€350
ספטמבר אוקטובר לפחות 15% פחות וגם הטיסות זולות יותר


חופשה משפחתית באי יווני קלאסי לשבוע ל-4 איש [דוגמת פארוס, נאקסוס, אגיסטרי וכד']
בחופשה שכזו צריך לקחת מלבד כל ההוצאות הרגילות גם את עלות ההגעה ליעד, בדרך כלל בהפלגה, משפחה של 4 נפשות, הכוללת ילדים מעל גיל 5 צריכה לקחת בחשבון: הפלגות, רכב, אוכל, מלון ומעט אטרקציות ופעילויות טווח של €3000 עד 3500€ לשבוע, תלוי מאד במלון שתרצו ללון בו, בקלות גם יותר מזה, אם מעוניינים בוילה מפנקת עם בריכה או מלון מפנק.
אז כמה לקחת בחשבון 3000€ [ללא טיסות] כל אדם נוסף הוסיפו עוד כ-350€
ספטמבר אוקטובר לפחות 15% פחות וגם הטיסות זולות יותר.

ארוחת ערב מלאה בטברנה יוונית למשפחה
ארוחת ערב מלאה למשפחה בטברנה יוונית צפוייה לעלות לכם בממוצע כ-45-65€ למשפחה ביוון היבשתית, וכ-€55-70 למשפחה באיי יוון, כמובן אלה הם מחירים ממוצעים, מי שלא מתכוון לבלוע את כל השולחן יכול לקבל יופי של ארוחת ערב לכל המשפחה גם ב-€35 בלבד, המחיר כולל שתייה [אם נוהגים, לא שותים] 
אז כמה לקחת בחשבון? €60

השכרת רכב ביוון
בשיא עונת התיירות המחירים של השכרת רכב קופצים מאד, מחוץ לעונת התיירות ניתן למצוא רכבים משפחתיים בעלויות של €30-40 ליום, בעוד שבעונה החמה יולי אוגוסט טווח המינימום עומד על 50€ ליום. לרכבים , על רכבים מדרגה גבוהה יותר כמו, אאודי, או מרצדס אתם צפויים לשלם כ-€80-100 ליום ורכבים גדולים 7-9 מקומות, המחירים עשויים להגיע לסביב ה-€120 ליום ויותר. שימו לב, ללא הזמנה מראש הסיכוי שלכם למצוא עסקה טובה שואף לאפס.
אז כמה לקחת בחשבון? להזמין מראש, סביב ה-€50 ליום לרכב סטנדרטי.
ולכיוון ה-€70-90 ליום לרכב משפחתי.

כרטיסי הפלגה למעבורות ביוון
כרטיסי ההפלגה הם חלק בלתי נפרד מההוצאה בחופשה לאיי יוון, ההפלגה לרוב חוויתית וכיפית והיא גם חלק בלתי נפרד מהחוויה, בעיקר ההפלגות הארוכות, של 4 או 5 או 7 שעות, כמו ההפלגה מפיראוס לפארוס, או לאמורגוס או לסנטוריני, יש כמה קטגוריות של כרטיסי הפלגה, הפשוטה ביותר על הסיפון DECK היא הזולה ביותר, כרטיס לכיוון אחד לדוגמא מפיראוס לפארוס צפוי לעלות כ-35€, ובלאונג' הממוזג עם מקום שמור כ-50€. לאיים מרוחקים יותר דוגמת סנטוריני קחו בחשבון כ-45€-65€. שימו לב שילדים מתחת לגיל 5 לא משלמים על הפלגות כלל, אבל חובה לרכוש כרטיס אפס. מי שריצה להתפנק בתא פרטי, יאלץ להכפיל את סכום השייט, לדעתנו מיותר להפלגה של כמה שעות בודדות. גם הפלגה עם רכב צפוייה לייקר את ההפלגה בטווח של בין 50 ל-€100 לכיוון.
אז כמה לקחת בחשבון? 30-100€ לאדם להלוך חזור - תלוי ביעד ההפלגה

לחטוף משהו קל לאכול
לחטוף משהו קל לאכול כמו גירוס, סופלאקי בשיפוד, או סלט יווני עם שתיה קלה, זו ארוחה מאד נפוצה לשעות הצהרים ביוון, צפו לשלם על ארוחה שכזו כ-20€ עד 25€ למשפחה. ביוון הארוחות החשובות יותר הם ארוחת הבוקר וכמובן ארוחת הערב, שהיא החגיגה הפרטית של כל יווני באשר הוא, במיקומים רבים ביוון אין בכלל מושג כזה ארוחת צהרים, אם תסתפקו גם במאפה קל תוכלו לסכם ארוחת צהרים קלה ב-25€ למשפחה.
אז כמה לקחת בחשבון?  סביב ה-6€ לאדם.

בקבוק מים מינרלים
סוגייה כביכול פשוטה, אבל בקיץ הלוהט של יון, היא עשוייה להיכנס לתחשיב העלויות שלכם, שימו לב ביעדים היווניים של יוון כמו, פיליון, זגוריה, מקדוניה, אבריטניה לא תשלמו יותר מ-0.50 סנט על בקבוק מים מינרלים קטן ו-1 יורו לבקבוק גדול. אבל ביעדים תיירותיים כגון מיקונוס או זקינטוס או קורפו, צפו לשלם פי 2 או 3, כמו בכל דבר, באיזורים צפוניים ביוון, ניתן גם לשתות מי מעיינות, ישר מהסלע, חינם ובאיכות מעולה, בעיקר בכפרי זגוריה וחבל צומרקה אז כמה לקחת בחשבון? אם אתם לא נוסעים למיקונוס 2-3€ ליום על מים.


ראפטינג, סנפלינג, טרקטורונים, פארק חבלים וכיוצ"ב
עלויות של אטרקציות ביוון משתנות ע"פ סוג האטרקציה והמיקום שלה אך המחירים ביחס למערב אירופה בהחלט סבירים. על ראפטינג ביוון ויש הרבה כאלה תשלמו בין 25 ל 35 יורו לאדם, על השכרת טרקטורון בין 20 ל-30 יורו, על פעילות סנפלינג כ-40 יורו. ישנם סוגים שונים של אטרקציות ופעילויות ביוון, ניתן לאמר שהמחיר המומוצע עומד על כ-30 יורו לאטרקציה או פעילות לאדם. בתחשיב כללי משפחה ממוצעת קחו בחשבון עלויות לטיול כ-300 יורו. אז כמה לקחת בחשבון? תלוי כמה אתם רוצים לכייף, 80 יורו לאדם לטיול יהיה אחלה.

דלק, מיסי כביש
מחירי הדלק ביוון בדיוק כמו בישראל, נראה כאילו ממשלת ישראל וממשלת יוון ממש מתאמות מחירים. אז אתם יודעים לעשות את החישוב, עם זאת ביוון [היבשתית] ישנם כבישי אגרה רבים, בעיקר מקטע הכביש בין סלוניקי לאתונה [דרך וולוס] ומקטע האוטוסטרדה בין סלוניקי לאיגומיניצה וכן מקטע הכביש בין אתונה לפאטראס, קחו בחשבון על מקטע הנסיעה בין אתונה לחצי האי פיליון [וולוס] עלויות מס נסיעה על הכביש עומד על כ-30 יורו לרכב פרטי, ומעל 50 יורו לרכבים גדולים יותר [מי שמצפין לצפון יוון דרך צפון הפלופונז יש לקחת בחשבון מעבר על גשר ריו אינטריו כ-20 יורו לרכב, או מעבר בהפלגה 6 יורו לרכב.
אז כמה לקחת בחשבון? טיול טיול - 400 יורו, סתם בטן גב קליל - 50 יורו.

דילים וחבילות נופש
על פניו ללא מחקר מעמיק נראה שחבילת נופש היא העסקה הזולה ביותר לנופש ביוון, אבל מחקר מעמיק יותר מראה שזו אחת האפשרויות היקרות והכי פחות משתלמות לנופש ביוון, מרכיב העמלה עבור סוכן הנסיעות בתוך חבילת הנופש שאתם רוכשים גדול מאד. לרוב המלונות המוצעים אינם המלונות מהדרגה הראשונה ואתם מכירים את הביטוי, מה שזול יוצא בסיכומו של דבר יקר ולגופו של עניין: חבילת נופש למשפחה טיסה ומלון הנמכרות ע"י סוכני הנסיעות בישראל צפוייה לעלות כ-3500 עד 4000 יורו למשפחה לחופשה של 4 או 5 ימים, או סביב ה-2500 עד 3000 יורו לחופשה של 2-3 לילות. נשמע כביכול יותר זול? אבם אם תספרו את מספר הלילות שאתם מקבלים ואת איכות המלון שאתם מקבלים, אתם עשויים לשים לב שהעסקה לא כל כך מלהיבה, הזמנה עצמאית של טיסה בנפרד, בחירה עצמאית של מלון והזמנתו עצמאית צפויי לעלות אותו הדבר ואף פחות מכך וגם לשכן אתכם במלונות טובים יותר ובמיקומים מיוחדים יותר. אז כמה לקחת בחשבון? רצוי שלא לקחת אבל אם בכל זאת כ-550 יורו לראש.

 וילה ביוון
יש מגוון עצום של וילות ביוון, ברוב המקומות הן אינן נקראות וילות אלה דירות נופש או "דומאטיה" שהן פשוטות יותר, יש גם כאלה שקרויות וילה. בדרך כלל אופציה זו יקרה יותר ממלון, אבל לא תמיד, קחו בחשבון עלות של וילה או דירת נופש פשוטה למשפחה לשבוע ביוון החל מ-1400 יורו ולוילות או דירות נופש יוקרתיות, החל מ- 4000 יורו. שוב תלוי כמה אתם באמת מפונקים. המפונקים באמת יכולים גם להגיע ל-4000 יורו לכל לילה בעיקר בסנטוריני ומיקונוס. לכן בוילות קצת קשה לתת ממוצע מחירים.
אז כמה לקחת בחשבון? כמו שכתוב, זו פסקה קצרה.

הדרכה בעברית במיקומים מיוחדים של יוון
בחלק מהמיקומים ביוון זה בהחלט בונוס שיש לכם מדריך דובר עברית לאחד מימי הטיול, אנו באתר איי יוון מפעילים מדריכים דוברי עברית בכפרי זגוריה, בצומרקה, באתונה ובאיזור מצובו ומטאורה. עלות של סיור מודרך למשפחה ליום אחד עלותו כ-350 יורו, תלוי כמה אנשים אתם ולאיזה מרחק תרצו להגיע ביום הסיור. זו פחות או יותר גם העלות של יום הדרכה עם מדריך דובר אנגלית ביוון, אם אתם מעוניינים באחד הימים לקחת הדרכה בעברית במיקומים אלה ביוון צרו קשר עם שרות הלקוחות שלנו.
אז כמה לקחת בחשבון? 350 יורו ממוצע ליום סיור אחד מודרך ביוון.

 

 המלצות על מלונות, וילות, דירות נופש או צימרים בכל יוון היבשתית ואיי יוון.
 עזרה בחיפוש מידע על יוון או עזרה והתמצאות באתר איי יוון.
 עזרה בנושא העברות, סיורים, שרותי קרקע לבודדים ולקבוצות, כולל הסעות ומיניבוסים.
 המלצה על ספקים יוונים בכל התחומים, מפעילי אטרקציות, ראפטינג, ג'יפים, טיולים, מדריכים ועוד.
 או פנייה בכל נושא אחר הקשור לנופש וטיולים ביוון, לבודדים, קבוצות וסוכני נסיעות.
 אנו משיבים למאות פונים מדי יום כל השנה, השרות ללא תשלום!, העזרנו בנו ותהנו.

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il