Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
יעדים מומלצים
איים ביוון
אזורים ביוון
הזמינו עצמאית
אטרקציות
יעדים פופולאריים
למטייל העצמאי
מידע והמלצות

האי קיאה יוון kea island

קיאה הוא הפתעה נעימה וקלה להגעה, אי יפה עם מספר חופי טורקיז מעולים המצוי קרוב מאד לאתונה שאפילו שווה לשקול ללון לילה אחד בעיירה Lavrio [ נמל היציאה לאי זה] אם לוחות זמני ההפלגות לא מסתדרים לכם עם זמני הטיסות מישראל ולצאת עם הבוקר הבא בהפלגת הבוקר של שעה בלבד לאי קיאה, ניתן לסורגין גם לעשות לילה באתונה, אבל שימו לב שהמרחק מאתונה ללאבריו [נמל ההפלגה לקיאה] הוא כשעה וחצי נסיעה, בעוד שמנמל התעופה של אתונה ללאבריו מדובר על 30 דקות נסיעה בלבד, לאבריו בהחלט מקום נחמד לשהות של לילה אחד אם צריך.

דרכי הגעה ומלונות באי קיאה: שלב ראשון הזמינו טיסה לאתונה, עברו לעמוד טיסות ליעדי יוון ובחרו אתונה. בשלב שני הגיעו לנמל לאבריו שבדרום אתונה, ניתן להזמין מונית מכל רחבי אתונה ומשדה התעופה, עברו לעמוד מוניות באתונה. לאחר מכן תצטרכו הפלגה לאי, עברו לעמוד כרטיסי הפלגות ביוון והזמינו עצמאית, שתי הפלגות עיקריות, 7:00-7:50 ו 17:00-17:55 כ-12.5 יורו לכיוון לאדם. השלב האחרון הוא מלונות באי, עברו לעמוד מלונות בקיאה. אם תצטרכו עזרה בחיפוש מלונות מומלצים באי, ראו עמוד המלצה על מלון ביוון. האי קיאה קשור ע"י הפלגה באופן ישיר עם האי קית'אמוס

האי קיאה הוא הקרוב יותר לייבשת יוון מבין קבוצת האיים הקיקלאדים, אי זה זוכה לעצירה הראשונה של ההפלגה מפיראוס המפליגה לשאר האיים הקיקלאדים, קיאה זוכה לתיירות מקומית של יוונים הבאים לאי בסופי שבוע ובחגים, תיירים מחוץ ליוון גם מגיעים לקיאה אך בכמויות מזעריות יחסית, חיצונית לבאים מכיוון הים קיאה נראה חשוף למדי, אך לא כך הדבר, מדובר באי פורה למדי.


צילום תודות למלון דירות קאבו באי קיאה : למלון

באי קיאה, המכונה בפי המקומיים ציאה, תוכלו גם להנות מאי גדול יחסית וגם תוכלו להרגיש את יוון הפחות מפותחת, זו שרוב התיירים המגיעים ליוון למעשה מחפשים, קיאה מצוי בחלק הצפון מערבי של האיים הקיקלאדים והוא קל וקרוב מאד להגעה דרך נמל lavrio הקרוב לאתונה, כך שגם ההגעה לאי זה קלה ופשוטה ואינה דורשת בזבוז זמן על המתנה להפלגות בשעות משונות, מבחינתם מי שרוצה להגיע לכאן, הכי טוב פשוט לנחות באתונה ולקחת מונית לנמל לאבריו, לעלות על הפלגה ותוך שעה וקצת אתם באי קיאה, מקום טוב לנקות את הראש באי שקט ונעים, או אי מצויין להתחלה של סיבוב באיי הקיקלאדים, קיאה מקושר היטב לאיים : סירוס, קיטנוס ואנדרוס.

קוריסיה  : היא עיירת הנמל אליה מגיעים בהפלגה לאי קיאה, מדובר בעיירה קטנה ושלווה, עם מספר מסעדות ובתי קפה וגם מספר בתים קטנים להשכרה ואפילו חוף ים נחמד, מי שמחפש יעד פשוט ביוון לחופשה בלתי ומרנית יכול להישאר כאן כבסיס באי קיאה, עם זאת רוב המגיעים לאי זה מעדיפים את הבסיס והלינה בעיירה יולידה, זו דווקא מצוייה בהר וללא חוף ים, אבל יש בה סימטאות צרות מתפתלות, מבצר מעניין, חדרים להשכרה ונופים מקסימים של כל האי קיאה, ללא ספק חוייה יוונית למי שמחפש השראה ושקט ומקום טוב לנקות את הראש או לחשוב.. שימו לב יש באיזור זה גם מספר וילות המוצעות להשכרה, פנו לאתר איי יוון הישראלי למידע נוסף.

חופים : יש מספר חופים נחמדים מאד באי קיאה, החוף המומלץ ביותר מצוי כ 9 ק"מ מהעיירה יולידה, שמו pisses חוף חולי עם מי טורקיז מקסימים שלצידו מספר עצים המספקים גם צל בשעות החמות של היום, החוף כמעט כל השנה אינו עמוס בתיירים, מעל החוף יש הרים וסלעים שללא ספק מספקים רקע מיוחד, למי שמחפש חוף יווני קסום ושקט, זה המקום!.

הישובים המרכזיים באי קיאה הם קוריסיה שהיא גם הנמל הראשי של האי והעיירה ההררית יוליס, שווה ביקור, רמת בתי המלון באי קיאה בינונית אך קיימות אופציות רבות כמו כן קיים קמפינג קיאה המצוי בחוף הקרוי פיסס, המקום התיירותי ביותר באי הוא kea beach מלון מפואר המשקיף על מפרץ קונדורוס.

 

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il