יעדים מומלצים
איים ביוון
אזורים ביוון
הזמינו עצמאית
אטרקציות
יעדים פופולאריים
למטייל העצמאי
מידע והמלצות

10 מיקומי חובה לביקור ביוון, הכי הכי!

מבצעים מיוחדים על מלונות, וילות ודירות נופש ביוון ליולי, אוגוסט, ספטמבר והחגים : ראו כאן

כמובן שיש יותר מ-10 מיקומים שאסור לפספס ביוון, 10 הוא רק "קצה הקרחון", מי ממכם שמצא לעצמו את הפינה שהוא הכי אוהב ביוון ומבחינתו זה יוון, זה נכון! אבל עדיין, 10 המיקומים הבאים הם יעדים שבאמת אסור לפספס ביוון,  אם מתוך הרשימה הזו לא הייתם לפחות בחמישה כנראה שעדיין לא באמת הייתם ביעדים שנחשבים להכי מרהיבים ביוון, כי רודוס, כרתים, קוס או מיקונוס, אף שהם יעדי נופש פופולרים מאד, הם ממש לא ברשימה הזו למרות שגם בהם יש מיקומים מרהיבים ושווה בהחלט להגיע גם אליהם.

הסבר קצר : נראה שביבשה היוונית האיזור המרהיב ביותר לטיול הוא מחוז אפירוס הנמתח ממצובו ועד איגומיניצה ממזרח למערב ומצפון לדרום מכפרי זגוריה ועד מחוז צומרקה. איזור זה לבדו מספק לרשימת המומלצים שלנו לפחות 3 יעדי חובה. מחוז אפירוס המרהיב כולל בתוכו גם את כפרי זגוריה וגם את חבל צומרקה, שימו לב שעל הדרך לכפרי זגוריה וצומרקה ניתן לעבור דרך מספר מיקומים שגם הם ברשימת הטופ 10 שלנו כמו קורינטוס, מטאורה, חצי האי פיליון ומי שאמיץ מספיק יכול גם לחצות את מחוז אגרפה!

מבחינת איים : קשה להכניס לדף אחד את כל 1800 האיים של יוון, אנו נותנים דגש גדול יותר מבחינת האיים המומלצים ביותר ביוון לאיים הקיקלאדים : פארוס, נאקסוס, סיפנוס, אמורגוס, סנטוריני, סירוס, סריפוס, אנדרוס, טינוס וגם את האיים של המפרץ הסארוני, לדעתנו אלה האיים הכי שווים שיש ליוון להציע, אבל גם כאן, אם מצאתם את הפינה שלכם באיזה אי אחר שלא מופיע ברשימה הזו ואתם חושבים שהוא "מושלם" אז תהנו, הכי חשוב שתהנו מיוון, יאסו!

אוכל : המיקומים הכי טובים ביוון חפש אוכל יווני איכותי הם בעיקר : אתונה, סלוניקי, צומרקה, כפרי זגוריה, חצי האי פיליון, האי אוויה, האיים הסארוניים, טריקלה קורינטיאס וצפון הפלופונז, רצועת החוף מפיליון דרומה, האי לסבוס, האי לרוס, האי סיפנוס, מרכז ומערב כרתים, כמובן שניתן למצוא אוכל יווני משובח בעוד מיקומים אבל אל הראשיים והידועים ביותר, לכן אם הם מהווים שיקול עבור חושפתכם, שווה לשרבב מידע זה בשיקולים לבחירת יעד החופשה שלכם.

תהיות : לאחרונה שאלו אותנו למה איים גכון, לפקדה, רודוס, זקינטוס ועוד מספר יעדים אינם מופיעים ברשימה שלנו, אז אנחנו אומרים שוב, אם מצאתם מקום שאתם אוהבים ביוון ומבחינתכם הוא מושלם, תהנו! אנחנו מביאים לכם רשימה שהיא שכלול כולל של דעות שלנו, של כמה מאות יוונים שאנחנו בקשר איתם וסיפקו לנו את המלצותיהם וכן מגוון גדול של תגובות שקיבלנו מישראלים במשך ה 10 שנים האחרונות, המידע שאספנו הוביל אותנו ליעדים שלדעתנו הם הכי הכי ביוון..

חופים : ביוון יש אלפי רצועות חוף ולתת אינדיקציה לאיפה החופים השווים ביותר זו משימה לא קלה, עם זאת אנחנו משוטטים ביוון כבר למעלה מ 15 שנה, ואנחנו יכולים לתת לכם כמה איזורים ביוון שיש בהם באמת חופים "סוף הדרך!" חצי האי פיליון למשל הוא אחד מהם, כמה מרצועות החוף של פיליון כגון : מילופוטאמוס, פלאקה, פאפא נרו, אגיה סראנדה" הן באמת ברמת המרהיב, באיים הקיקלאדים [ פארוס, נאקסוס, סיפנוס, סריפוס, מילוס, אמורגוס, קופוניסיה ] יש כמה חופים עוצרי נשימה שחבל על הזמן..  במערב יוון בולט האי פאקסי והאיון הקטן אנטיפאקסי שמכניסים לרשימת האיים השווים ביותר לפחות 2 חופים, גם קורפו מכניס לרשימת החופים היפים ביוון לפחות 2 חופים, עוד בולט במערב יוון באיזור אפירוס, חוף סיבוטה ופארגה.

1. כפרי זגוריה [מחוז אפירוס] Zagorochoria - לא לפספס!

נהר הוידומאטיס, קניון ויקוס, פפיגו ומיקרו פפיגו, גבי המים של רוגובו, יער האבנים, גשר קוקוריס ועוד.
לא, צר לנו לבשר לכם, אבל הרסוניסוס שבכרתים זה לא יוון ובטח לא אוקסיה ברודוס, יוון של ממש זה כ-900 ק"מ משם צפונה על גבול אלבניה, כפרי זגוריה זה יוון! יוון ההררית שופעת הנחלים, המפלים, הכפרים המקסימים, האוכל היווני המעולה, מסלולי ההליכה, אפשרויות הראפטינג, הטיולים לנביעות מים ואגמים, קניון ויקוס [קניון הסלע הצר העמוק ביותר בעולם], פולס אוף רוגובו [מעיינות ובריכות מים עם מסלול הליכה מרהיב], אנשי הכפר השמחים, הטברנות, הצ'יפורו... קחו לעצמכם לפחות 3-4 לילות לגלות את האיזור המופלא הזה של יוון ושלבו אותו עם ביקור במחוז צומרקה המלהיב לא פחות!
מתי להגיע : מרץ, אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר, דצמבר.
ינואר ופברואר רץ לחובבי שלג וחורף מושבעים.
לכמה ימים : 4-7
עוד מידע והמלצות :  http://www.greece-islands.co.il/pages/zagoria_villages_greece.html

2. צומרקה [מחוז אפירוס] Tsumerka - לא לפספס!

נהר האראכטוס, מעיינות קויאסה, מפל קטראקטיקוס, סיראקו, קאלאריטס, מנזר קיפינה, ראפטינג ועוד.
תת איזור בחבל אפירוס שבצפון יוון, עם נופים דרמטיים והרים משוננים, נחלים שוצפים, מפלי מים, כפרים מרהיבים ביופים, אוכל נהדר ומקום להרגיש את יוון ההררית בגדול. את חבל צומרקה חובה לשלב עם כפרי זגוריה ולקבל את יוון ההררית במיטבה. מלבד טיולי טבע כדאי לשלב גם ראפטינג על נהר האראכטוס, אומגה, טיולי ג'יפים ועוד. לא לפספס ביקור בכפר סיראקו ובכפר קאלאריטס ובגשר פלאקה על נהר האראכטוס!
מתי להגיע : מרץ, אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר, דצמבר.
ינואר ופברואר רק לחובבי שלג וחורף מושבעים.
לכמה ימים : 2-4
לא לפספס : ראפטינג על נהר האראכטוס, ביקור מפלי קטראקטיס, הליכה למעיינות קויאסה, מנזר קיפינה.
עוד מידע והמלצות : http://www.epirus.co.il/index/Tzoumerka.html

3. אתונה שלא הכרתם!


אתונה היא הרבה יותר מהאקרופוליס המפורסם שלה, מי שישקיע בכמה ימים באתונה יגלה שיש בה עולם ומלואו, עם חופים מעולים באיזור ווליגמני, אגמים טרמיים חמים, חיי לילה מצויינים באיזור גליפאדה ומרכז העיר, מגוון עצום של פעילויות לילדים כולל פאקים, חני חיות, פלנטריום מדהים, מוזיאונים מרתקים, טברנות ואוכל מעולה, והכל מרושת עם מטרו ברמות הגבוהות ביותר של אירופה ותשתיות מעולות לטיול, מה שתזדקקו זה רק לקרא יותר מידע על אתונה ולא לבקר רק ברובע הפלאקה והמרכז הישן של אתונה, שהוא מקסים אמנם, אבל הוא רק חלק קטן ממה שלאתונה וסביבתה יש להציע.
מתי להגיע : מרץ, אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר, דצמבר.
לכמה ימים : 2-3
לא לפספס : אגם ווליגמני, גליפאדה, ליקאביטוס, קולונאקי בלילות, כיף סוניון, האקרופוליס, רחוב ארמו.
חברה מצויינת להזמנת סיורים מודרכים : http://www.holidayplan.gr
עוד מידע והמלצות : http://www.athens.co.il


חצי האי פיליון Pelion  לא לפספס!

אם אתם מתלבטים בין טיול ביוון היבשתית לנופש באיזה אי יווני אמיתי, תוכלו לקבל את שני העולמות ביחד בחצי האי פיליון. חצי אי ירוק ומרהיב שופע יערות, מעיינות, חופי טורקיז מרהיבים, מסלולי הליכה, אוכל נהדר, שייט בקיאקים, כפרים מקסימים, לא סתם קוראים לו פתחו של גן העדן האבוד. אפשר לבלות חופשה שלמה בחצי האי פיליון או לשלב אותו במסגרת טיול במגוון יעדים נוספים בצפון יוון, כמו זגוריה וצומרקה..
מתי להגיע :  אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר.
דצמבר, ינואר ופברואר רק לחובבי שלג וחורף מושבעים.
לכמה ימים : 4-10
לא לפספס : חוף מילופוטאמוס, עץ הדולב בצאגאראדה, מפרץ פגאסטיקוס, הרכבת במילייס, אוכל!!

עוד מידע והמלצות : http://www.greece-islands.co.il/pages/pilion.html

5. מטאורה [מחוז תסליה] Meteora לא לפספס!

אולי היעד המפורסם ביותר ביוון ואי אפשר לפספס אותו בשום רשימת top 10 אפילו כשזה כבר בנאלי לחלוטין, אבל מטאורה הוא אחד היעדים המרתקים בעולם, תופעת טבע מרהיבה שמשאירה את מי שמגיע אליה בפעם הראשונה נפעם.
מתי להגיע : מרץ, אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר, דצמבר.
ינואר ופברואר רק לחובבי שלג וחורף מושבעים.
יעד זה ניתן לשלב עם טיול לכפרי זגוריה וצומרקה וגם חצי האי פיליון.
לכמה ימים : 1
לא לפספס : שקיעה או זריחה במטאורה.

עוד מידע והמלצות : http://www.greece-islands.co.il/pages/meteora.html

6. מערב כרתים.

האי היווני כרתים הוא יעד הנופש הכי פופולרי של יוון, הרבה ממכם יגיעו לאיזור התיירות המוכר ביותר הרסוניסוס, אלונדה, מאליה, שהם יעדי נופש מאד מא פופולריים אבל מי שגם ישכיר רכב ויסע למערב האי כרתים, יגיע לכמה מהחופים המרהיבים ביותר באיי יוון ויקבל חופשה יוצאת דופן באיכותה,
מתי להגיע : מרץ, אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר.
דצמבר, ינואר ופברואר רץ לחובבי שלג וחורף מושבעים.
לכמה ימים : 5-8
לא לפספס : חוף באלוס, קניון סאמאריה, חוף פאלאסארנה, חוף אלפוניסוס, העיר חאניה, אוכל!

עוד פרטים והמלצות  : http://www.greece-islands.co.il/pages/crete_island.html

7. סנטוריני והאיים הקיקלאדים [האיים הקיקלאדים] Cyclades לא לפספס!

סנטוריני, פארוס, נאקסוס, אמורגוס, סריפוס, סיפנוס, מילוס, אנדרוס, סירוס ועוד.

תיירותי או לא תיירותי, יש טיסה ישירה או אין טיסה ישירה, מתוייר מאד אך מדהים. האי בנוי כולו על לוע של אחד מהרי הגעש הקדומים הגדולים ביותר בעולם. סנטוריני מספק חוויה יוונית רומנטית במקום מרהיב ביופיו. 
יש באי גם חופים והם בצבע שחור ומאד מיוחד אבל לא מבקרים בו בשל חופיו. האי זוכה לכבוד הגדול של השקיעות היפות ביותר בעולם וזו לא סתם קלישאה זה נכון מאד ושווה להגיע לכאן. את הביקור כאן ניתן לשלב עם כמה מהאיים הרי מרהיבים ביוון המצויים בקבוצת איים זו: אמורגוס, פארוס, נאקסוס, סירוס...
מתי להגיע : אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר.
נובמבר, דצמבר, ינואר ופברואר מרץ עשויים להיות קרירים ועם הרבה רוח.
לכמה ימים : 7-14
לא לפספס : פשוט לא לפספס : )

עוד מידע והמלצות :  http://www.greece-islands.co.il/pages/cyclades_greece_vacation.html

8. מחוז אגרפה Agrafa לא לפספס!

מחוז אגרפה הוא מחוז עם טבע פראי ומרהיב, אך פחות נח ללינה [היצע המלונות אינו גדול] אבל עדיין בהחלט כדאי לשלב אותו במסגרת טיול לצפון יוון. חבל אגרפה יושב ממש בין מחוז צומרקה לבין העיירה קרפניסי שבמחוז אבריטניה. האיזור שופע במפלים, מעיינות, נחלים, כפרים קטנים ומקסימים וכבישים מפותלים. מיקום מרהיב וכמעט שלא מתוייר, לאוהבי טבע לא כדאי לפספס.
מתי להגיע : מרץ, אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר, דצמבר.
ינואר ופברואר רק לחובבי שלג וחורף מושבעים.
לכמה ימים : 1-2
לא לפספס : מעבר ההרים אגרפה קרוס, גשר פילי, אגרפה, הכפר השוקע.

עוד מידע והמלצות : http://www.greece-islands.co.il/pages/agrafa.html 

9. הפלופונס Peloponess לא לפספס!

הפלופונס מציע שילוב מרתק של היסטוריה, נופים בתוליים, כפרים ציוריים, אוכל נהדר, חופים וים טורקיז שלא כדאי לפספס. שייט בסירה בתוך מערת נטיפים מרהיבה, נסיעה ברכבת בתוך אחד מקניוני הסלע הצרים באירופה, ראפטינג על נהר הלוסיוס, שמות כמו ספרטה וקלמאטה, שמן הזית המשובח, אגמים, מבצרים ובאמת מגוון מאד ובמרחק נסיעה סביר מאתונה. מאד מומלץ.
מתי להגיע : מרץ, אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר, דצמבר.
ינואר ופברואר קרים באיזור זה במיוחד.
לכמה ימים : 4-8
לא לפספס : ראפטינג על הלוסיוס, מערת האגמים, חבל מאני, חבל ארכדיה, תעלת קורינטוס, מונמבסיה.

עוד מידע והמלצות : http://www.greece-islands.co.il/pages/peloponez.html

10. למסתפקים במועט האי אגיסטרי [האיים הסארונים] Agistri לא לפספס!

אי קטן, מקסים שקט ונעים במרחק הפלגה קצרצרה מאתונה, חוף חולי רדוד וצלול, כמה טברנות לצד החוף ובתי מלון בוטיק קטנים בצבעים של כחול ולבן, שיחי בוגנוויליה וגפנים, אוכל מעולה, בריזה טובה מהים, מסלולי הליכה קלילים וללא מלונות הכל כלול או דילים. אי יווני אולטימטיבי, קטן צנוע ולעניין, תענוג, חופשה מהנה!
מתי להגיע :  אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר.
דצמבר, ינואר, פברואר ומרץ קרירים מדי.
לכמה ימים : 5-10
עוד מידע והמלצות : 
http://www.agistri.co.il

ראו גם 10 דברים שאסור לפספס באתונה וסביבתה!
אתונה, לא מה שחשבתם!
 
מסעדות מעולות, אגמים, חופים, אתרי טקבע מרשימים במריק נסיעה קצר, הפלגה לאיים הסארוניים ועוד, אתונה זה הרבה יותר מהאקרופוליס והיא שווה לפחות 3-4 ימים, ראו מידע בכתבה על 10 מיקומים שווים במיוחד באיזור אתונה.
לכתבה »


  

מגוון אפשרויות לטיול ביוון
טיול עצמאי, טיול משפחה, טיול בוטיק פרטי
 
תוכלו להגיע לייעוץ אצלנו ולקבל מסלול טיול לביצוע עצמאי, או להזמין מאיתנו רכב עם מדריך [ נהג] ולבצע איתו טיול בוטיק פרטי ביוון, ראו את כל אפשרויות הטיולים ביוון בעמוד ההסבר המקוצר שלנו על אפשרויות הטיול ביוון
למידע נוסף »


 

 

*
הבהרה : כרתים, רודוס, קוס, קורפו, זקינטוס, אתונה, סלוניקי, מיקונוס ועוד יעדים המשווקים לישראלים ביוון הם גם יעדים יווניים ובחלקם יש מיקומים מקסימים, חלקם גם יעדים מעולים לחופשה משפחתית או זוגית ואין לנו שום דבר נגד היעדים הללו, ההיפך, אם מצאתם שיעדים אלה עושים לכם טוב, מברוק תהנו זה הכי חשוב! לא משנה היכן ביוון, עם זאת אם אתם מחפשים את היעדים מחד היפים ביותר ביוון ומאידך הפחות מתויירים, רשימה זו שבעמוד זה מספקת הצצה למיקומים שהם בגדר המלצה חמה של ממש להרגיש יותר יוון וקצת פחות מיוון "התיירותית" והממוסחרת. ראו חבילות נופש ליוון [היעדים הסטנדרטים]

 

עוד כתבות באתר איי יוון שיכולות לעניין אותך :

מסלולי הליכה ביוון, יוון היא גן עדן של מסלולי הליכה והמסלולים המרהיבים ביותר ממוקמים במחוז אפירוס בצפון מערבה של יוון, אתר איי יוון מביאים לכם את מסלולי ההליכה השווים ביותר בגן העדן של מסלולי ההליכה ביוון.
ראו : מסלולי הליכה מומלצים באפירוס

יוון שופעת איים, מעל 1800 איי יש ליוון להציע לכם אבל חלק גדול מהם בלתי נגיש או בלתי מיושב, ריכזנו עבורכם את 20 האיים הכי מומלצים והכי מיוחדים של יוון.
ראו האיים הכי מומלצים של יוון

מרחקי נסיעה ביוון, אם אתם מתכננים מסלול טיול ביוון, אם אתם מגיעים לייעוץ מקצועי איתנו או באם לא, כדאי שתבינו את מרחקני הנסיעה ממקום למקום ביוון, 
ראו  מרחקי נסיעה ביוון

מלונות עם פארק מים, יוון משופעת מלונות עם פארק מים ואו מלונות של הכל כלול עם פארק מים, אך אלה מרוכזים בעיקר ביעדי התיירות המרכזיים שלה, כרתים, רווס, קוס וקורפו, ריכזנו עבןרכם את המלונות הכוללים פארק מים בעמוד אחד שיהיה לכם נח וקל ולבחור ולהזמין עצמאית חופשה באחד מהם.
ראו : מלונות עם פארק מים

   

 

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il