יעדים מומלצים
איים ביוון
אזורים ביוון
הזמינו עצמאית
אטרקציות
יעדים פופולאריים
למטייל העצמאי
מידע והמלצות

מוסיקה יוונית / המוסיקה של יוון

לוח הופעות קרובות באתונה וסלוניקי לחורף 2016-17

החורף מגיע לאתונה וסלוניקי ואיתו גם ההופעות הכי שוות ביוון, אתר איי יוון מביא לכם את כל האמנים, כל ימי ההופעות שלהם [ החל מתחילת נובמבר 2016 ועד מרץ 2017 ] בכדי שתוכלו להתחיל לתכנן את הסופ"ש מוזיקה באתונה או סלוניקי שלכם, בנוסף תוכלו לסגור דרך אתר איי יוון מלונות, טיסות, הסעות, הדרכות ועוד, השתמשו באתר איי יוון ותסגרו לעצמם סופ"ש של מוזיקה יוונית עם טובי האמנים היוונים, מזמינים הכל עצמאית ובקלות, תהנו!

ראו גם מחירים מיוחדים על : טיסה לאתונה | מלונות באתונה | טיסה לסלוניקי | מלון בסלוניקי | העברות והסעות

אתונה:

מועדון YTON [ ההופעות מתחילות ] !!
ניקוס ורטיס - למידע על ניקוס ורטיס עיברו לניקוס ורטיס באתר העיר אתונה

מועדון Frangelico
ניקוס מקרופולוס, אגליקי איליאדי, סאקיס ארסניו - חמישי, שישי, שבת מ-23:00 - Poseidonos 35 Alimos
הזמנת שולחן, להתקשר בשעות הערב ל :   30-210-9843250

מועדון Fantasia
קונסטדינוס ארגירוס, פטרוס יעקובידיס - שישי, שבת מ-23:00 - כתובת: Posidonos 5 Eliniko
הזמנת שולחן, להתקשר בשעות הערב ל : טל': 30-210-8940302

מועדון Club 22
פאנוס קיאמוס, ניקוס קורקוליס - חמישי, שישי, שבת מ-23:00 - כתובת: Vouliagmenis 22
הזמנת שולחן, להתקשר בשעות הערב ל :  30-210-9244390

מועדון Posidonio
יאניס פלוטרכוס, פגי זינה - שישי, שבת, ראשון מ-23:00 - כתובת: Posidonos 18
הזמנת שולחן, להתקשר בשעות הערב ל :  30-210-8941033

מועדון Premiera Stage
סוטיס וולאניס, יאניס קוליאס - חמישי, שישי, שבת, ראשון, שני, שלישי - כתובת: Siggrou 228 -
הזמנת שולחן, להתקשר בשעות הערב ל :  30-210-9578850

מועדון Komvos Live
ת'מיס אדמנדידיס, אלקוס זזופולוס - חמישי, שישי, שבת מ-23:30 - כתובת: Liosion 325 Kifisia
הזמנת שולחן, להתקשר בשעות הערב ל :  30-210-8325300

מועדון Theatro Music Hall
ואסיליס קאראס, נוטיס ספאקיאנקיס - שישי, שבת מ-22:00 - כתובת: Posidonos 26
הזמנת שולחן, להתקשר בשעות הערב ל :  30-210-9400726/7

מועדון Caramela Live Stage
יורגוס צליקיס, קיריאקוס קיאנוס - חמישי, שישי, שבת, ראשון מ-23:00 - כתובת: Siggrou 165
הזמנת שולחן, להתקשר בשעות הערב ל :  30-210-9323560

סלוניקי:

מועדון Orama 
ניקוס ורטיס
- שישי, שבת מ-22:00 - כתובת: Peraias 16 Thermi 
הזמנת שולחן, להתקשר בשעות הערב ל : טל' 30-2310-474748

מועדון Stage
דימיטרה גאלאני, יוטה נגה, הלני צאליגופולו - שבת, ראשון מ-23:00 - כתובת: Sokratous 25 
הזמנת שולחן, להתקשר בשעות הערב ל : טל': 30-2310-566768

Megaro Mousikis
מאנוליס מיציאס, סטאברוס סיולאס, גיאורגיה דאגאקי - שבת 19/11 - כתובת: Odos 25 Martiou & Paralia 
הזמנת שולחן, להתקשר בשעות הערב ל : טל': 30-2310-895938/9

 

ראו אתר יווני נחמד מאד של בחור בשם קוסטאס שמופעל משכונת פטרופולי באתונה, רוב שעות היום האתר משמיע מוסיקת רוק ופופ ומוזיקה יוונית קלילה, בימי שבת לאחר השעה 20:00 הוא משמיע יותר מוסיקה יוונית ישנה וטובה, פולק ורמבטיקו, תחנת הרדיו יחסית חדשה אך היא תוספת תאוצה יפה מאד ברחבי יוון והעולם, כנסו צאו לסופ"ש של מוסיקה יוונית באתונה, אין צורך לקנות חבילת נופש לאתונה ולשלם עמלות לסוכני הנסיעות, הזמינו בעצמכם הכל לבד באינטרנט, טיסה + מלון בנפרד דרך אתר איי יוון הישראלי, בשיתוף אתר אתונה וצאו להופעות מוסיקה יוונית הטובות ביותר באתונה, עכשיו בתחילת החורף מתחיל האקשן, שימו לב את הכרטיסים להופעות ריכשו באתונה, המחיר לכרטיסים הנרכשים באתונה, זולים מאלה המוצעים במסגרת "החבילות לאתונה" או באמצעות סוכנים ישראלים.

חורף של מוסיקה באתונה, כל המידע לפניכם :

שלא כמו שרבים נוטים לחשוב, אתונה בחורף זה הזמן הטוב ביותר לצפות במופעי מוסיקה יוונית שמחממים את הלב, כי דווקא כשבחוץ פוקד את אתונה קור וגשם, דוקא אז חוזרים לאתונה כל הזמרים שיצאו לסיבובי הופעות בקיץ וברחו מהחום המהביל,. המועדונים בחורף באתונה או יותר נכון ה"טברנות" מתמלאות בהמון אדם שמגיע מתרגש מכל רחבי תבל כדי להינות מערבים בלתי נשכחים של מיטב המוסיקה היוונית. ותאמינו לנו, אין דבר טוב יותר מלהצטופף בתוך המון אדם שמח ושתוי, שמכיר את המילים והלחנים בעל פה, כשפה ושם נשברת לה איזו צלחת,לעצום עיניים ולחכות לשמוע את פריטות הבוזוקי ואת הנשמות הגדולות האלה שרות על הבמה. אז אם התלבטתם, זה הזמן לקנות כרטיס טיסה לאתונה ודווקא בחודשי החורף כי זה שווה כל צליל..

מוסיקה יוונית, המוסיקה היוונית נחשבת לאחת העתיקות בהיסטוריה, אם תשאל יווני הוא יאמר לך בודאות שהמוסיקה התחילה ממש שם (למרות שאלו הבלים גמורים אבל ניחא). בעת העתיקה של יוון אכן התחיל בעצם המושג הנקרא "תיאוריה של המוסיקה", או תיעוד ורישום של המוסיקה. היוונים בעצם קישרו בין הצלילים לדף והתחילו ליצור מערכת ממוסדת של סולמות ורווחים ומודלים שהעולם המערבי המשיך להעתיק ולפתח עם השנים. למעשה המוסיקה שירתה בעיקר את התיאטרון בעת ההיא, מקהלות גדולות המספרות את סיפורי האלים לקהל בשירה וניגון ליוו את מהלך ההצגה.

בין הכלים היוונים הקדומים ניתן למצוא את האולוס, זהו מאין חליל מאורך שהיו מנגנים בשניים כאלה בו זמנית ומקפצים. (מי שראה פנטזיה של וולט דיסני בוודאי יזכר ביצור חצי איש חצי חיה שניגן על חליל כזה). כמו כן היה את הקיתרה, מאין נבל קלאסי בעל צורה עגלגלה ומעודנת עליו פורטים באצבעות,המיתולוגיה מספרת שהאל הרמס יצר את הקיתרה הראשונה משיריון של צב. המוסיקה הייתה חלק חשוב ביותר בתרבות היוונית וכל נער נדרש ללמוד החל מגיל שש את התיאוריה המתפתחת, ובכך להאדיר את האלים ואת התרבות.

שנים אחר כך סביב המאה התשיעית לספירה היו שתי תנועות מוסיקליות משמעותיות, האחת נקראה אקריטיק, קבוצה ששיריה עסקו בעיקר בלוחמים האמיצים ששמרו על גבולות הממלכה הביזנטית. ולאחר נפילת הממלכה היתה קבוצה נוספת הנקראה קלפטית שסימנה את תחילת המהפכה היוונית לשיחרור עצמאותה של יוון השירים עסקו בעיקר בשירי אהבה, חתונה, שירי חופש וגלות.

ב1800 החלה פריחה מחודשת ש המוסיקה היוונית, מלחינים מפורסמים כמו ספיירידון קסינדאס, ספירידון סאמאראס (שהלחין את ההמנון האולימפי של יוון), ניקולאס מנתזיירוס (שהלחין את ההמנון הלאומי), דימיטריס ליאליוס, ועוד שכתבו בעיקר על חיי היום יום ועל הרוח הכללית.

האי סירוס ביוון, חובה לחובבי מוזיקה יוונית, באי זה נולד גדל ושאב את ההשראה הזמר הידוע מרקוס וואמארקיס, שיטוט בסימטאות ארמולופי ובאנו סירוס ותבינו כמעט הכל, בקיצור הביקור כאן הוא חובה, ראו מידע נוסף על האי סירוס ועל מרקוס ואמארקיס : מרקוס ואמוואקאריס- Markos vamvakaris מרקוס ואמוואקאריס או כפי שכולם מכנים "הפטריאך של הרבטיקו", נחשב לאחד מגדולי זמרי ונגני זרם הרבטיקו היווני Rebetiko. מספיק שתאמר את השם מרקוס וכולם ידעו על מי מדובר (או שפשוט ישברו צלחת על הריצפה במקום.) נולד בחודש מאי, שנת 1905 באי סירוס למשפחה קטולית אדוקה שהשתייכה לתנועת ה"פראנקים" באי. אביו נהג לנגן על סוג של חמת חלילים יוונית הנקרא גאידה Gaida ובצעירותו אהב מרקוס ללוות אותו בתיפוף. בגיל שמונה נאלץ לעזוב את בית הספר ולעזור לאימו בפרנסת הבית, בתחילה עבד במפעל כותנה, ולאחר מכן המשיך בעבודות מזדמנות כמו נער עיתונים, עוזר קצב ועוד. לאט לאט היתדרדר מרקוס אל עולם הפשע, ובגיל 12 כבר הפך להיות מבוקש של המשטרה, והוא נאלץ לתפוס סירה לפיראוס ולהתחיל שם חיים חדשים. כשהיה בן חמש עשרה עבד קשה כבקרים כמעמיס פחם על אוניות מסע, ובלילות אהב לצאת למועדוני חשיש אפלוליים ולרדוף בחורות. האגדה מספרת כי לילה אחד במועדון הקבוע שנהג לצאת אליו בשם תקס Tekes, שמע לפתע קול מרטיט לבבות של מיתרי בוזוקי, שריגש והסעיר אותו עד כדי כך שנשבע שאם תוך שישה חודשים הוא לא ידע לנגן על כלי זה, יחתוך לעצמי את ידו הימנית. ואכן כך קרה שתוך פרק זמן קצר החל לנגן ולהלחין את שיריו שלו ולהופיע בליווי להקה קטנה שאיגד סביבו. בתחילה היו מופיעים במועדוני חשיש מחתרתיים ואפלים, אך אם חלוף הזמן הוזמן לנגן במקומות פופולריים וגדולים יותר, שהביאו אותו להקליט את תקליטו הראשון בשנת 1932 לחברת קולומביה. קולו המיוחד והנועז של מרקוס שמעולם לא הגדיר עצמו כזמר הפך להיות פופולרי וסימל את ייחודיותו. לבסוף הצתוות מרקוס עם הזמר סטראטוס פאגיומיטזיס Stratos Pagioumitzis ועם שני מוסיקאים נוספים והפופולריות שלו תפסה תאוצה אדירה במהלך שנות השלושים, בה הקליט והשתתף בעשרות אלבומים. בשנות הארבעים למרות כניסת הרבטיקו לזרם הראשי במוסיקה על ידי שינוי נושאי הכתיבה משירי חשיש, נשים וכלא לשירי אהבה מתקתקים, והוספת כלים מערביים חשמליים, המשיך מרקוס להקליט אלבומים בסגנון השורשי ולשמר את המסורת. בהמשך השנים התהפך גורלו ועם פלישת הנאצים והמלחמה המוסיקה שלו הפסיקה להיות פופולרית והוא סבל ממחלה בכפות ידיו. אך בשנות השישים העיר מזלו שוב כשהוזמן להתארח אצל ואסיליס תסיתסאניס Vassilis Tsitsanis שהיה פופולרי, ולשוב ולהחיות את שירי הרבטיקו הישנים אל מול קהל מרוגש. מרקוס מצא את מותו בשנת 1972.כשהוא בן 66 שנים באי בו נולד סירוס. 

המאה העשרים של מוסיקה יוונית :

בתחילת המאה העשרים החלה להופיע לה אופנת הזמרות הנשיות במוסיקה שכלל זמרות יחידות שהנהיגו להקות קטנות בליווי כינור וסאנדורי, והחל סגנון המוסיקה המחתרתי רמבטיקה שהושפע ממוסיקה אשר הגיעה מיותר משני מיליון פליטים מאסיה ששבו מן הגלות. הרמבטיקה עסקה בעיקר בלבבות שבורים, בעישון חשיש, ריקודים ושתיית אלכוהול והיא נאסרה על פי החוק ונוגנה רק במקומות חשאיים ובמחתרת. חובבי הרמבטיקה השתייכו בדרך כלל למעמד הפועלים שהשתחררו מכובד החיים על ידי שתייה, סיחרור ושבירת צלחות.

בשנות החמישים הלאייקה תפסה הכרה על ידי מספר להיטים מוכרים והחלה לככב בסרטים, וברשתות הרדיו, הלאייקה זהו סיגנון רומנטי ודביק שיצא מהרמבטיקה אך התכנים שונו במקצת (עישון חשיש התחלף בעידוד עזרה לזקנים בעת חציית הכביש) עם השפעות מערב אירופאיות שהכלי העיקרי בו הינו בוזוקי. זמרים וזמרות רבות התפרסמו ביניהם ננה מושורי, גיאניס ווגיאטזיס, ועוד ששרו משיריהם של מלחינים כמו מאנוס הדג'דאקיס. בנוסף החלו להופיע דואטים ושלישיות זמרים כמו האחים קטסמבה ואתנה, אנשים התחילו לצרוך את התקליטים ובמהלך שנות השישים לאייקה נוגנה בכל בית שני ביוון ונהייתה לאופנה פופולרית, החלו להיפתח "טברנות" שהציעו בית לאמני הלאייקה והופעות חיות, הטברנות היו בעיקר סביב אתונה והפופולרית מביניהן הייתה ה"טזיטזיפיס" בה הופיעו כל גדולי האמנים בינהם גליקריה. בשנים אלה היה סגנון נוסף שנקרא דמוטיקה, סגנון זה הוצג כמייצג הלאומי של המוסיקה היוונית בשבע שנות הדיקטטורה אך לא שיקף כלל את המוסיקה היוונית האותנטית ויצר מאין זכרון כואב בקרב התושבים.

החל מאמצא שנות השישים החל לבצבץ לו סגנון נוסף לצד הרמבטיקה, העידן החדש של המוסיקה היוונית ששילב את הקלאסיקה היוונית עם המודרניות שבבלדות רוק ובלוז מערביות, הסגנון סחף בעיקר ציעירים אינטלקטואליים ובין המפורסמים שבנגנים היה האחד והיחיד דיוניסוס סורפופולוס. בשנות השבעים הייתה מאין תחייה של הרמבטיקה החשאית בין השאר על ידי נגן הבוזוקי ג'ורג' דאלאראס ועוד שותפים שהחיו אותה על ידי גירסאות מחודשות לשירים ישנים. לתודעה העולמית הגיעה המוסיקה היוונית על ידי מלחינים כמו מיקיס תאודוראקיס שהלחין את הזורבה היוונית, ובקרב חובבי הרוק הפסיכולדי והאלקטרוניקה המוקדמת ישנו את ונגליס שהנהיג בין השאר את ההרכב אפרודיטיס צ'יילד שהתפרסמה בעיקר בצרפת.

בארצינו הקטנטונת אהובים בעיקר זמרים כמו :

גליקריה שהגיעה להופעות מספר פעמים בארץ ומילאה את קיסריה, גליקריה היא הזמרת היוונית האהובה ביותר בישראל, היא נבחרה לשיר בארוע לכבודו של יצחק רבין ז"ל, היא שרה בעיברית ויוונית. לא נשכח את אריס סאן המיסתורי שכבש את לבבות הישראלים באמצאות הפיאה המשקפיים ובלהיטים כמו בום פם, בחיים הכל עובר, בנוסף היו אהובים דאלאראס, דיוניסוס ואסיליס קאראס, ניקוס איקונומופולוס. או של ניקוס מקרופולוס. נטשה תאודורידו. טרזיס. דאלאראס מכונה ביוון הקול של יוון, והינו אחד הזמרים המצליחים והידועים ביותר בכל הזמנים ביוון וכמובן מחוץ ליוון, יורגוס נולד בעיר פיראוס ב 1949, והוא בן לעוד אחד מהמוזיקאים הידועים והגדולים ביוון, אביו של יורגוס היה אחד מנגני הבוזוקי המוכשרים ביוון באותה התקופה, מלבד מוסיקה יוונית השתתף דלאלרס בהפקות שונות עם מוזיקאים גדולים אחרים בעולם כגון אלדימיולה, פאקו דה לוצ'יה, ועוד רבים וידועים, לישראל הגיע דאלארס מספר פעמים, וגם יהודה פוליקר מבצע חלק משיריו של יורגוס שהפכו להיות להיטים גדולים בשנות השמונים המאוחרות, אמנם קיים פער מסויים בין ההכללה מוסיקה יוונית לבין יורגוס דאלארס שבשנים האחרונות מבצע מוסיקה יוונית פופולרית, אך בישראל נחשב יורגוס לזמר היווני הידוע והמפורסם ביותר, אף שלאחרונה עולה גם שמו של ואסיליס קאראס כזמר היווני הגדול כיום, גם זה כבר הספיק להופיע בישראל ממש לאחרונה בוידאו למעלה מוסיקה יוונית מודרנית בתחילת דרכה, מבצעים יורגוס דאלאראס ואלקסיו, בוידאו למטה מוסיקה יוונית עכשווית מאד, מבצע ואסילי קאראס Vasilis Karras בהופעה בישראל.


מידע נוסף באתר [חדש] ספירוס סיולוס, סטטיס קסנוס, בהסו כהדזי, אריסטופולוס, קלימריס ונגליס, ונגליס אנטוניו, יורגוס סבניס, ספירוס גרמנוס, נקט מניקס, פהנוס קיימוס, אדמידו אלפידה, סטרטיס מירונס. טאנוס צ'אניס מגיע מסלוניקי להופעה בישראל במועדון השבלול ויבצע את מיטב שירי ה"לאיקה" מכל הזמנים ,שירי סטליוס קאזאנזידיס ,דימטריס מטרופנוס,יאניס פאריוס ,יאניס פולופולוס ,אדוניס רמוס,יאניס פלוטרכוס ועוד רבים ואהובים.
ראו גם לימודי גיטרה בערד   ניקוס ורטיס | ראו גם יוון מהסרטים

 

מועדונים באתונה (בעיקר רמבטיקו)
Starvros tu Notu - 30-210-9226975+ Kitaro Live - 30-210-8224134+ The Palace - ל30-210-8108181+ Megaron musikis - 30-210-7282333+
Stoa athanaton
- בכתובת: Sofokleos 19 in the Athens Central Meat Market. Diplochordon- בכתובת: 13 Ag. Lavras & Galatsiou Ano Patissia.. tel.210 2283867 Taxidi Stin Anatoli- בכתובת: Kypselis 31 and Tel 210 8254779 Astrofeggia- בכתובת: 294 Patission, Agios LoukasTel.210 2210160 Misikleous- בכתובת: 22 Mnisikleous ,Plaka 210 3225558 Stathmos- בכתובת: 22 Mavromateon, Pedio tou Areos ,Green Park Tel.210 8832393 Kavouras- בכתובת: 64 Themistoklous, Exarchia Tel.210 3810202

הזמנת מלון באתונה באיזור הפלאקה לחצו כאן  להזמנת טיסה לאתונה לחצו כאןבעמוד זה מוסיקה יוונית
Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il