יעדים מומלצים
איים ביוון
אזורים ביוון
הזמינו עצמאית
אטרקציות
יעדים פופולאריים
למטייל העצמאי
מידע והמלצות

לפקדה יוון

האי לפקדה lefkada ביוונית : Λευκάδα
האי לפקדה משווק לישראלים באתר יוון והאיים החל משנת 2008

לפקדה הקרוי גם לפקאס, מצוי במערב יוון ושלא כשאר האיים, אינו דורש הפלגה שכן הוא מחובר ליבשה עם גשר. לפקדה הוא אי ירוק והררי וידוע בכמה מהחופים המרהיבים שלו שהמפורסם שבהם הוא חוף פורטו קציקי, שהוא לדעת רבים אחד החופים המרהיבים ביותר של יוון, האי מאד ירוק ויש בו מגוון של אפשרויות ספורט מים, אקסטרים, גלישת רוח וגלים ועוד, עיקר התיירות לאי לפקדה מבחינת לינה היא לוילות או מלונות בוטיק משפחתיים קטנים ויפים, אך רמת המלונות הכללית על האי די נמוכה קחו זאת בחשבון.

הגעה: עליכם להגיע תחילה לאתונה ומשם ברכב שכור לנסוע כ-5 שעות עד לאי לפקדה, בדרך תחלפו על פני תעלת קורינטוס, גשר ריו אינטריו, הכפר דיאקופטו שבצפון הפלופונס, הוראות ההגעה ללפקדה מאתונה: צאו מאתונה מערבה על כביש E94, המשיכו לתוך פלופונס אחרי קוריטוס על כביש E65 צפון פלופונס, הגיעו לגשר ריו-אנטריו ועברו עליו. בשלב זה אתם עולים על כביש E951 לכיוון צפון מערב, בעיירה אמיפלוכיה אתם לוקחים את המסלול המערבי על כביש E952 עד ווניטסה, שם הכביש מתפצל ואתם ממשיכים על כביש 42 - Amfilochia-Lefkadas והגעתם, הנסיעה לאי לפקדה מאתונה בהחלט מהווה חוויה וטיול מהנה עד ההגעה אל האי, הנסיעה של 5 שעות נכונה עד אפריל 2017, אז אמורה להפתח אוטוסטרדה מאתונה עד יואנינה, מה שיקצר את הנסיעה מאתונה ללפקדה ל 3 וחצי שעות בלבד.

הגעה בטיסה ללפקדה : נמל התעופה הקרוב ביותר לאי לפקדה נקרא אקטיו והוא מצוי סמוך לעיר פרבדזה, מדובר בעיירה הממוקמת כ 25 דקות נסיעה מהכניסה הצפונית לאי לפקדה, יש לכאן מספר טיסות בשבוע מאתונה, אך נראה שרוב המבקרים באי לפקדה מגיעים אליו ל 1-2 ימים במסגרת של טיול לצפון יוון או מצפון יוון בחזרה לאתונה או סלוניקי.

המלצת מערכת אתר יוון והאיים :
אם אתם מתכננים חופשה לאי לפקדה אנו ממליצים לכם גם להזמין 2-3 לילות באי השכן מדרום קפלוניה, בוא מצויים כמה מהחופים המרהיבים ביותר ביוון, ניתן להפליג בקלות מלפקדה לקפלוניה עם או ללא הרכב וגם לחזור באותה דרך, בנוסף ניתן גם לשלב 1-2 לילות באיזור צומרקה של יוון, אחד האיזורים המרהיבים ביותר מבחינת טבע והרים וגם אפשרות לרפטינג מרהיב על נהר האראכטוס.
אתונה לפקדה 420 ק"מ [ עד צפון לפקדה ]  ||  סלוניקי לפקדה 434 ק"מ [ עד צפון לפקדה ]

אנשים שהתעניינו בלפקדה גילו גם עניין באי פארוס
פארוס הוא אחד האיים האטרקטיבים ביותר של יוון
 
האי היווני פארוס מכיל כמה מהחופים הטובים ביותר ביוון בנוסף הוא גם נחשב לאחד האיים הכי סטייליסטים ועם הכי הרבה פעילויות ביוון, ניתן להגיע אליו בטיסה קצרה מאתונה או בהפלגה של חווייתית של 4 וחצי שעות מפיראוס [ אתונה ]
למידע נוסף »ניתן גם להגיע ללפקדה דרך נמל התעופה של סלוניקי נסיעה של כ  5 וחצי שעות על אוטוסטרדת אגנטיה ואז ביואנינה להדרים לכיוון ארטה, פרבדזה ולהכנס ללפקה, מבחינת הדרך היא ארוכה רק במעט מהדרך מאתונה. עוד אפשרות היא לקחת אוטובוס מתחנת kifissos באתונה. לתחנת האוטובוס ניתן להגיע עם קו X93 מנמל התעופה של אתונה, איננו ממליצים על הגעה באוטובוס כיוון שהיא מסורבלת והנסיעה באוטובוס מייגעת.

ההסעה מאתונה אם אינכם רוצים להגיע לאי לפקדה בנהיגה עצמית, חברת אי אר די באתונה מציעה שירות מיוחד. עם רכב מרצדס נח וממוזג עם נהג יווני דובר אנגלית ישמחו לתת לכם הצעת מחיר להסעה מאתונה ללפקדה וגם חזור. ליצירת קשר עם חברה זו צרו קשר עם אשה נחמדה בשם Maria בדוא"ל info@findtaxi.gr  במסגרת ההגעה עם חברה זו מאתונה ללפקדה גם תקבלו בדרך הדרכה וסיפורים על המיקומים שתגיעו אליהם בדרך כולל עצירה בתעלת קורינטוס וביקור בגשר מעל התעלה, שימו לב כאשר אתם מזמינים את שרות ההסעות מאתונה ללפקדה יש להגיד למריה את שם הישוב בלפקדה אליו אתם צריכים להגיע, שכן האי לפקדה הוא אי די גדול, משך הנסיעה מצפון האי לפקדה ועד דרומו, הוא כמעט שנה נוספת של נסיעה.

הרכבת מסלול טיול ביוון הכולל בתוכו גם את האי לפקדה: ניתן להגיע לייעוץ מקצועי עם זמיר סיון ולהרכיב דרכנו מסלול טיול מרהיב ביוון הכולל בתוכו גם את האי לפקדה וגם את צפון מערב יוון ומרכז יוון [אבריטניה, אפירוס, זגוריה, צומרקה, מצובו, מטאורה ואולי גם חצי האי פיליון] לקבלת ייעוץ מקצועי והרכבת מסלול טיול ביוון הכולל את לפקדה עיברו לעמוד הרכבת מסלול טיול ביוון 

מלונות ווילות מומלצות במיוחד בלפקדה: ראו כמה מהוילות והמלונות השווים ביותר באי לפקדה, מצאתם זמינות בתאריכים שלכם, בצעו הזמנה מיידית דרך בוקינג.קום:

וילה מרלוט  - וילה מעולה במיקום מצויין עם הרבה המלצות : פרטים והזמנה
אנתמיס לאקז'רי וילאס  - עוד וילה במיקום מצויין והמלצות : פרטים והזמנה
ארט בלו וילות - אחת האופציות הכי שוות על האי לפקדה : פרטים והזמנה
אקווה טרה - וילה ברמה גבוהה עם נוף מרהיב ובריכה פרטית : פרטים והזמנה
וילה ורה, גם כאן מיקום מעולה, בריכה פרטית ונוף מרהיב : פרטים והזמנה
אלקיון, וילות ודירות גם אופציה מעולה, זולה יותר מהאחרות : פרטים והזמנה
וילה דימיטריס, פשוטה יותר אבל מעולה בעיר לפקדה עצמה : פרטים והזמנה
גיאה וילות, פשוטות יותר אבל מעולות במיקום מצויין : פרטים והזמנה
למון טרי, אחלה של מיקום, ללא בריכה אבל שווה ממש : פרטים והזמנה 
סאיינג ניקולאס ריזורט, אחד הריזורטים השווים ביותר באי לפקדה : פרטים והזמנה
 א
נימויס וילה, רמה גבוהה, מיקום גבוה על האי, פנטסטי! : פרטים והזמנה
וילה לפקדה, נושאת שם האי ולכן מכבדת אותו בגאון : פרטים והזמנה
פורטו גליני ריזורט, עוד אחד מהריזורטים הכי שווים על האי לפקדה : פרטים והזמנה

ראפטינג מלפקדה?! כן, תקראו:
בלפקדה עצמו אין אפשרות לראפטינג אבל יש במרחק של שעתיים וקצת נסיעה מלפקדה את הרפטינג הכי שווה ביוון על נהר האראכטוס במחוז צומרקה, תוכלו להגיע עצמאית בנהיגה ולתאם את הראפטינג עם חברת אלפיין זון. מדובר בחוויה שווה ממש, גם הראפטינג וגם ההגעה לראפטינג שהיא אחלה של טיול באיזור הררי מרהיב ביופיו מלא בנחלים, מפלים ויערות.

Lefkada aerial 2015. from Helivideo.rs on Vimeo.
                                                                                
 

 


לפקדה, העיירה הראשית Lefkada town
לאחר שתעברו את הגשר בכניסה לאי, למעשה אתם נכנסים לישוב הגדול והראשי בעיר ששמו כשם האי לפקדה. העיירה לפקדה שוכנת בין הלגונה מצידה האחד ומצידה השני ההר, בנמל הציורי של העיירה הרבה בתי קפה, מסעדות, סירות וחנויות וכמובן בתי מלון. אם כי רוב התיירים באי לפקדה מגיעים לעיר רק לסידורים וממשיכים את החופשה באחד הכפרים הדרומיים ממזרח או ממערב ודרומה מהעיר. יש לציין שהעיר לפקדה אינה מזכירה את העיירות של האים הקיקלאדים, אם זו פעם ראשונה שאתם מבקרים במערב יוון ייתכן ומעט תופתעו שכאן הלבן כחול אינו שולט, אלה דווקא החום אדום.

לפקדה, מערב האי
מערב האי לפקדה הוא ללא ספק החלק המרהיב ביותר של האי, למי שמגיע לכאן לחופשת חופים, הצד המערבי הוא פשוט חוף אחרי חוף אחרי חוף אחרי חוף וכולם בצבעי טורקיז מרהיבים, עם חופים חוליים ארוכים ורחבים. מלבד מספר ישובים רוב הצד המערבי על החוף אינו מיושב, כך שתגיעו לכאן להינות מהים אבל תחזרו ללינה באחד הישובים. תיירים רבים מאירופה משתמשים בחוף מערב האי לפקדה לקמפינג ועל הדרך אתם עשויים לראות הרבה מאד קראוונים. החופים היפים יותר נמצאים בדרום מערב האי.

לפקדה, הצד המזרחי
הצד המזרחי הוא הצד המיושב יותר של האי לפקדה. לאורך הכביש היורד דרומה מהעיירה ישנם מספר ישובים וביניהם הכפר נידרי. נידרי הוא אחת האטרקציות המרכזיות באי לפקדה, יש בו נמל דייגים מקסים, הרבה מסעדות ובתי מלון וכן מספר בתי קפה ופאבים, בנוסף הרבה תיירים מגיעים לכאן בכדי ללכת את המפל המצוי כשלושה וחצי קילומטר מחוף לכפר, ההליכה אליו היא בדרך קסומה ויפה אך הצטיידו בנעלים נוחות מאחר וחלק מהסלעים חלקלקים, שימו לב שחוף הים באיזור נידרי הוא טוב, אך אינו יפה כמו אלו במערב האי.

דרום האי לפקאדה והעיירה וסאיליקי
העיירה vasilliki נחשבת לאחד האתרים המומלצים ביותר באירופה לגלישת רוח. בעיירה יש טיילת מקסימה על קו המים, עם טברנות מוצלות בגפנים והיא מקום מושלם לתפוס את השקט היווני. היא שוכנת בתוך מפרץ קסום ומתהדרת בחוף חולי מוקף הרים משני צדדיו. מקום קסום ובסיס מצויין לחופשה באי לפקדה. ברחוב הראשי של ואסיליקי יש הרבה סוכני נסיעות המציעים טיולי אתגר וספורט מים, עם מעט הרפתקנות תוכלו לצאת מנקודה זו לשייט על יאכטה, להשכיר ציוד ספורט או לצאת לאחר ממסלולי ההליכה המצויינים של האי לפקדה.


להזמנת מלון, וילה או דירת נופש באי לפקדה במחיר מעולה וללא עמלות הזמנה לחצו כאן

שילוב חופשה וטיול באי לפקדה עם אי נוסף ומקסים המצוי באיזור זה של יוון: קאפלוניה
האי קפלוניה מצוי רק 40 דקות הפלגה מוסיליקי שבדרום האי לפקדה, קאפלוניה נחשב לאחד האיים המרתקים ביוון ואחד האיים בהם יש החופים הטובים ביותר ביוון, קאפלוניה נפגע קשה מרעידות אדמה שהיו נחלת העבר באיזור זה של יוון וחלק מהערים בו נבנו מחדש, אך באיזור הכפרי ניתן לחוש את יוון שעצרה מלכת, אנו מאד ממליצים על לפחות 2 לילות באי זה אם אתם נוסעים לחופשה של למעלה מ-5 ימים באי לפקדה.

נתונים על האי לפקדה:
 באי לפקדה מתגוררים כ-22,000 תושבים בלבד.
 שטחו הכולל של האי לפקדה עומד על כ-335 קמ"ר.
 חוף פורטו קציקי באי לפקדה זכה בתחרות החוף היפה ביוון של לשכת התיירות היוונית לשנת 2009.
 מ 2009 התקיימה עוד תחרות ב 2011, בה ניצח חוף אחר kolymbithes שבאי היווני פארוס.
 למעלה מ 50% מהתיירים באי לפקדה מגיעים מ: יוון ואיטליה.
 באי לפקדה אין נמל תעופה אבל 14 ק"מ ממנו מצוי נמל תעופה המשרת את האי לפקדה שמו Aktion
 אם חס וחלילה אתם זקוקים שרות רפואי דחוף באי לפקדה, כדאי שיהיה לכם sim מקומי, חייגו: 25371
 אם אתם זקוקים להסעה מאתונה לאי לפקדה או ההיפך, בקרו באתר אתונה הישראלי יש שם מידע על כך.
 יש באי לפקדה 5 כספומטים למשיכת כסף, כולם משוייכים ל National Bank of Greeceזקוקים לעזרה בנושא האי לפקדה או בנושא חופשה ביוון או הגעה ללפקדה צרו איתנו קשר נשמח לעזור:

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il