יעדים מומלצים
איים ביוון
אזורים ביוון
הזמינו עצמאית
אטרקציות
יעדים פופולאריים
למטייל העצמאי
מידע והמלצות

סעו בזהירות בכבישי יוון!

למידע והמלצות על חברות השכרת רכב ביוון עיברו לעמוד : השכרת רכב ביוון
ניתן לרכוש דרכנו אטלס דרכים מקצועי של יוון וכן מפות ממוקדות מקצועיות : לחצו כאןראו גם : השכרת רכב בסלוניקיהזמינו מלון בכל יוון והאיים + ערים ללא עמלות תיווך או עמלות הזמנה!
עברו לעמוד הזמנת מלון ביוון שלנו


הקפידו לנהוג בנתיב הימני וצאו לעקיפה רק שביצעתם וידוי שלפחות 1 ק"מ אחורה הכל פנוי לחלוטין, אחרת יש סיכוי שרכב יגיח במהירות פנומנאלית!, בכבישים הרגילים בהם נתיב לכל כיוון אל תצאו לעקיפה אם בדקתם באופן יסודי וחד משמעי שלפחות 1 ק"מ קדימה אין רכב שמגיע ממול, רכב שיגיע ממול במהירות של 180-220 קמ"ש לא יותר לכם זמן להגיב, תיירים רבים מכל העולם קיפחו את חייהם בכבישי יוון במהלך השנים כולל תיירים מישראל!

יש לומר שתשתיות הכבישים ברוב יוון ברמה גבוה מאד, היוונים לא נופלים מהאיטלקים ומהגרמנים בתשתיות אלה, במרכז וצפון יוון הוקמו לאחרונה אוטוסטרדות נפלאות, הכוללות מנהרות ארוכות, גשרים ענקיים, וכמובן הגשר הארוך ביותר באירופה המחבר בין חלק היבשה הצפוני לבין העיר פטראס שבפולופונז.

נסיעה באוטוסטרדות של יוון מחייבת תשלום, כל כמה עשרות ק"מ קיימת עמדת תשלום, כמו כן בכניסה לגשר הגדול באירופה ישנה עמדה לתשלום, בסך של 7 יורו, אם תרצו לנסוע ללא תשלום אגרה תוכלו לבחור בנסיעה בכבישים הבין עירוניים הרגילים, אלה איטיים יותר, לרוב יפים יותר אך עם זאת גם מסוכנים יותר בשל הסיבות שפורטו בפסקאות הקודמות.

השכרת רכב ביוון נסו את האתר המעולה הבא : 

קטע הכביש החדש ביותר ביוון הוא המחבר בין העיר יואנינה לבין  סלוניקי E90
כאשר הכביש הראשי ביוון המחבר בין אתונה לתסלוניקי מספרו E75
לנוסעים בצפון הפולופונז , שימו לה האוטוסטרדה E 65 אינה ברמה גבוהה באיזור זה וגם אינה בתשלום, מומלץ לשקול לנסוע בכביש החוף הצפוני המקביל לאוטוסטרדה, הוא יפה הרבה יותר ולא בהכרח איטי יותר עקב עומסי התנועה באוטוסטרדה זו.

העברת רכב במעבורת.

ניתן להעביר כלי רכב במעבורות שבין האיים או בין היבשה לאיים, אך שימו לב המחיר של העברת רכב גבוה מאד, שווה לשקול החזרת הרכב והשכרת רכב במיקום אליו אתם מעוניינים להגיע, עלות של העברת רכב במעבורת הוא בערך מכלפה של 4 מעלות כרטיס לאדם על הסיפון, לדוגמא העברת רכב מאתונה לנאקסוס עלותה כ 120 יורו, בעת שכרטיס לאדם על הסיפון מחירו כ 32 יורו בלבד, השכרת רכב ליום בממוצע 45 יורו, תעשו את החשבון לבד, מי שגם צריך להחזיר את הרכב באותה המעבורת בכלל מומלץ שינהג אחרת.

נהיגה באיי יוון.
בחלק מהאיים עליכם להיזהר מאד ולשמור על חוקי התנועה באופן קפדני, גם כאן היוונים לעתים נוטים לנהוג במהירות מופרזת, מקומות ספציפים שיש להיזהר בהם, העליה והירידה מנמל המעבורות של סנטוריני, סעו באיטיות ובזהירות יתרה בחלק זה של הכביש!, בנאקסוס בין חורה לאפולוניה סעו בזהירות בפיתולי הכביש!, בכל האי איוס היזהרו מילדים ונערים הנוהגים שיכורים לחלוטין, בעיקר בשעות שלאחר חצות ועד הבוקר.

טרקטורונים.
בחלק ניכר מאיי יוון ניתן להשכיר טרקטורונים, שהם ללא ספק חוויה, עם זאת אנא עקבו אחר השילוט וההזהרות, ברוב האיים ניתן לנהוג בטרקטורונים בכבישים אך הסכנה האמיתית דווקא אינה בכבישים אלה, אלב בדרכים הצדדיות ובשטח, אל תתימרו להיות נהגים מנוסים, יש בורות שאתם לא מכירים, יש צוקים במקומות בלתי צפויים, יש חול טובעני במקומות שלא ציפתם להם, אנא היו זהירים, מדי קיץ מספר תיירים הולכים לאיבוד או נתקעים בסיטואציות קשות שחלקן אף מובילות למוות, אנחנו הישראלים עם האגו שלנו, יש לנו נטייה להסתבך במקומות הללו, באמת אל תתפתו לבצע שגיאות פטליות!

אופנועים וטוסטוסים.
אלה מקובלים מאד להשכרה בכל יוון, אך מסוכנים יותר מכל כלי הרכב, באיי יוון מגיעים מאות עד אלפי נהגים לטיפול רפואי בבתי החולים המקומיים עקב סוגי פציעות שונות הנובעות מחוסר זהירות, זה במקרה הטוב, במקרים הגרועים נפלו אופנוענים מצוקים גבוהים לים, או נהרגו בתאונות דרכים מחרידות, ניתן להנות ביוון מנהיגה על אופנועים וקטנועים, אך חשוב לשמור על זהירות ובטח לא לנהוג כאשר אתם שתויים!

תזכורת כמעט בכל סיבוב מסוכן!
תקבלו הרבה תזכורות לנהיגה בטוחה, בכל יוון קיימות קפלות, קפלות אלה הוקמו בצידי הדרכים בכל מקום בו מישהוא  נהרג מתאונת דרכים, זו דרכם של היוונים להנציח את המתים, יש קפלות מוזנחות, אך יש יוונים שמגיעים מדי מספר ימים או אפילו כל יום, שמים נרות בקפלה, פרחים, מכתבים למת ועוד, אם אתם לא רוצים שתקום קפלה על שימכם פשוט סעו זהיר ואחראי!.

יוון מהמדינות הנפלאות בעולם, היא יפה ומרתקת והיא חוייה מדהימה!, תהנו מכל הטוב והמנעו מהרע, כי הרע ביוון הוא באמת רע, מצוק בגובה 3000 מטר עם נוף מדהים כדאי להתסכל ולהנות מהנוף הפראי, הרבה פחות נעים ליפול עם טרקטורון אל הים מגובה שכזה.

שיהיה לכם טיול מהנה ובטוח!.

עמודי מידע על ערים ואיים חדשים באתר איי יוון : קאלימנוס  טילוס   קאפלוניה  קיתירה   אגינה  יואנינה  סקיאתוס  נאפליו  מאני  פאטמוס  טריקלה  פטראס  דלפי העתיקה  קאבאלה קסטוריה , רוצים שנכתוב על יעד ביוון שאינו מופיע באתר? שילחו לנו בקשה ראו יעדים, איים וערים נוספות בתפריט הימני לפי סדר הא-ב.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il